Adam Horák

Business Developer
ABBAS, a.s.

Bilateral Meetings

 • Friday 21st September 10:15 - 12:30
 • Friday 21st September 13:00 - 15:00
Description

We are a Czech company operating on the market since 1995. Our mission is to be a reliable partner in the field of security technologies and to help increase the level of security of persons and property. We will present our new product - Dominus3. Dominus3 - intelligent security and access system. It can be used in objects of all sizes - from residential buildings to airport complexes. It features modern design and simple controls by ensuring the maximum security. 

-----
Jsme česká společnost působící na trhu od roku 1995. Naším posláním je být spolehlivým partnerem v oblasti bezpečnostních technologií a pomáhat zvyšování úrovně bezpečnosti osob a majetku. Přicházím s vlastním produktem – Dominus3, který je novou generací bezpečnostních a zabezpečovacích systémů řady Dominus. Dominus – 3 inteligentní bezpečnostní systém. Stará se o zabezpečení a kontrolu vstupu. Využití nalezne na objektech všech velikostí – od rezidenčních budov až po letištní komplexy. Vyniká moderním designem a jednoduchým ovládáním. To vše při zajištění maximální bezpečnosti.

Organization Type Company
Organization Size1-10
Areas of Activities

Building 4.0

  Security technology

   Offer

   Security technology

   We offer own security technologies with the aim to increase the level of security of persons and property. The security and access system can be used in objects of all sizes and purposes.